Pradžiamokslis – kas yra botulino toksinas ir hialurono rūgštis? Kaip išsirinkti?

Pradedant domėtis kosmetinėmis injekcijomis dažnai užduodamas klausimas – kokią injekciją rinktis? Kas tiktų geriau? Tai yra visiškai suprantami klausimai, o šiame įraše pateikiame trumpą aprašymą, kad geriau suprastumėte šių medžiagų skirtumus. 

Hialurono rūgštis ir botulino toksinas abu naudojami tam, kad panaikinti arba sumažinti raukšles, tačiau šios medžiagos veikia visiškai skirtingai. 

Hialurono rūgštis yra audinių užpildas (ang. filler’is) – medžiaga, kuri plečia, užpildo. Žmogaus odoje hialurono rūgštis yra natūrali sudedamoji dalis, kurios kiekis su amžiumi mažėja. Dėl šios priežasties oda palaipsniui praranda stangrumą, darosi suglebusi, sausesnė. Iš pirmo žvilgsnio pavadinimas gali būti klaidinantis. Iš tiesų hialurono rūgštis nėra tai, ką mes paprastai įsivaizduojame kaip “rūgštį”, t.y. ji nieko neėsdina ir nedaro nieko panašaus. Kaip tik atvirkščiai, hialurono rūgštis yra skaidrus gelis, kuris užpildo raukšles, drėkina odą. Poveikio trukmė: maždaug nuo 5 mėn. iki metų, kartais ilgiau, priklausomai nuo pasirinkto preparato.

Botulino toksinas yra vaistas, cheminis junginys, kuris veikia raumenyje ir kuriam laikui susilpnina raumens veikimą. Dėl to Jūsų mimikoje sumažėja arba visai išnyksta rauklšlės. Taip, kaip ir hialurono rūgšties atveju, pavadinimas “toksinas” vėlgi yra labai klaidinantis. Botulino toksinas nėra Jūsų organizmą nuodijanti ar toksinė medžiaga. Ji moksliniu bei teoriniu atžvilgiu yra “toksiška”, nes susilpnina raumenį, į kurį yra suleidžiama. Botulinas yra naudojamas kuriam laikui susilpninti raumenims, kurie atlieka mimikos funkcijas ir lemia raukšlių susidarymą. Poveikio trukmė: iki 5-6 mėn.

Kaip matote, tai yra dvi visiškai skirtingos medžiagos. Dėl to, skirtingų veido sričių raukšlėms, pagal jų atsiradimo priežastis, dažniausiai yra tinkama tik kažkuri viena iš šių medžiagų. Tiek botulinas, tiek hialuronas pasaulyje labai plačiai vartojami su tikslu sumažinti veido raukšles, maskuoti amžiaus sąlygojamus požymius, atkurti jaunatviškumą ir pagerinti išvaizdą bei savijautą. Pasauliniu mastu bendras pasitekinimas kosmetinėmis injekcijomis siekia beveik 95%. Esant progai norime išsklaidyti dar vieną mitą – pabandžius kosmetines injekcijas nereiškia, kad nuo šiol jas reikės nuolat kartoti. Praėjus poveikiui atsistato lygiai tokia pati išvaizda, kuri buvo iki procedūros. Mūsų klinikoje injekcijas atlieka kvalifikuoti specialistai, kurie Jus pakonsultuos, patars kurį iš minėtų metodų rinktis kiekvienu atveju ir užtikrins, kad rezultatas būtų kuo geresnis.

Jei turite klausimų – klauskite, visuomet mielai atsakysime 🙂

Nuoširdžiai Jūsų paslaugoms,
Grožioinjekcijos.lt komanda
+370 694 00100