Botulino injekcijos

Botulinas (arba botulino toksinas) – vaistas, veikiantis į nervo ir raumens jungtį, kuri vadinama sinapse. Botulino toksinas blokuoja neuromediatoriaus acetilcholino išsiskyrimą į sinapsę, o jei paprasčiau – blokuoja nervinio impulso perdavimą į raumenį ir taip susilpnina raumens veikimą arba jį visiškai “išjungia”.

Botulinas atrastas ir aprašytas prieš beveik 200 metų, tačiau estetinėje medicinoje su FDA (JAV maisto ir vaistų administracijos) leidimu jį 1989 m. pirmą kartą panaudojo plastikos chirurgas R. Clark. Nuo 2002 m. botulino injekcijos yra FDA reglamentuotos kaip saugus ir tinkamas metodas raukšlių gydymui. Be to, botulino injekcijos puikiai tinka panaikinti su prakaitavimu susijusias problemas. Medicinoje botulinas plačiai naudojamas siekiant pašalinti galūnių raumenų spastiškumą (pvz. esant cerebriniam paralyžiui ar būklei po insulto), strabizmą, įtampos galvos skausmus ar net kaip profilaktinė priemonė nuo migrenos priepuolių ir t.t.

Botulino injekcijų, kaip ir kitų kosmetinių injekcijų poreikis pasaulyje nuolat auga. Net konservatyviausi asmenys ilgainiui nusprendžia išbandyti šį puikų raukšlių panaikinimo metodą. Procedūra užtrunka 15-20 min., injekcijos beveik nejuntamos, melynių rizika maža, o poveikis tęsiasi ~5-6 mėnesius.

Dažnai užduodamas klausimas, ar pradėjus botulino injekcijas būtina jas kas pusmetį kartoti, nes kitaip gali atsitikti “kažkas blogo”? Tikrai ne, tai yra mitas. Per 5-6 mėn. nuo injekcijos botulino poveikis išnyksta ir atsistato lygiai tokia pati išvaizda, kokia buvo iki injekcijos.
Botulino poveikio stiprumas tiesiogiai priklauso nuo vaisto dozės. Esant poreikiui, galima veido raumenis paveikti taip, kad išsilygintų veido raukšlės, kurios matomos raumens ramybės metu, tačiau nesumažėtų veido mimika ir nebūtų nenatūralios išvaizdos. Svarbiausia, kad injekciją atliktų kvalifikuotas ir patyręs specialistas.

Jei turite klausimų ar norėtumėte užsiregistruoti procedūrai – prašome kreiptis 🙂 Susisiekti galite tel. +370 694 00100 arba siųsti žinutę per mūsų Facebook paskyrą.

Jei norite vaizdinio paaiškinimo, peržiūrėkite šį vaizdo klipą (anglų k.):


Su geriausiais linkėjimais,
GrožioInjekcijos.lt
+370 694 00100
FB